Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Caravaning Brno
10.-13.11. 2011

Mezinárodní výstava karavanů a obytných automobilů

Kempy čeká nová kategorizace

 

Asociace kempů ČR dnes uspořádala v Brně svoji podzimní valnou hromadu. Dopoledne proběhla volba nových členů předsednictva, v odpolední části se hovořilo o nové kategorizaci kempů, o možnostech propagace na portálu www.camp.cz a dotacích ze strany Ministerstva pro místní rozvoj České republiky. Přítomno bylo 36 provozovatelů kempů z České republiky.

Nová kategorizace kempů je aktuálním úkolem Asociace kempů ČR, která je u nás oprávněna oceňovat kvalitu kempů příslušnými hvězdičkami. „V brzké době nás čeká školení komisařů, kteří budou jednotlivá zařízení objíždět,“ vysvětluje Bohumil Starý, místopředseda Asociace kempů ČR a zakladatel sdružení. „Komisaře dělíme na dvě skupiny, jednu tvoří přímo majitelé kempů a provozovatelé, druhá skupina bude složena z potencionálních hostů, tzn. z členů Klubu karavanistů, kteří po kempech jezdí. Kategorizace by měla začít v dubnu, jakmile se otevřou kempy, a rádi bychom ji ukončili do konce června, aby už v turistické sezóně mohli provozovatelé vlastnit nový certifikát a označit si zařízení hvězdičkami. Spousta kempů se hlásí o tuto kategorizaci i proto, aby mohly získat dotaci, a certifikát je pro ně doložením určité kvality,“ říká Bohumil Starý.

O tom, že provozovatelé kempů jsou schopni se domluvit na vzájemné spolupráci, svědčí již známý portál www.camp.cz, který pomáhá provozovatelům k propagaci jejich zařízení, a nově i společný katalog. „Aktuálně je do katalogu zařazeno 110 kategorizovaných kempů, přičemž 55 z nich jsou členy naší asociace. Odhaduji, že v České republice bychom mohli najít kolem 550 zařízení, která by mohla být kategorizována jako kemp. Byl bych rád, kdyby se nám podařilo dostat je do systému,“ potvrzuje snahu asociace Bohumil Starý. Katalog kempů „s hvězdičkami“, který byl vydán ve spolupráci s agenturou CzechTourism, najde uplatnění i v zahraničí, neboť poskytuje informace v češtině, angličtině a němčině a je podpořen mapkou, obrázky i piktogramy. Navíc nabízí i voucher a soutěž.

Caravaning Brno 2011

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště