Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Bike Brno
4.-7.10. 2012

Mezinárodní cyklistický veletrh

Výstaviště v pohybu - Předběžná závěrečná

 

Čtyřdenní sportovní, taneční a pohybová show zaplnila devět pavilonů a téměř celé výstaviště. Nabídka potřeb pro sport a aktivní trávení volného času spolu s desítkami atraktivních doprovodných akcí přilákala více než 40 tisíc návštěvníků z 21 zemí, což je srovnatelné s posledním ročníkem.

K veletrhům sportu, cyklistiky a karavaningu se poprvé připojil mezinárodní taneční veletrh Dance Life Expo jako největší středoevropská přehlídka tanečních stylů. Čtveřice projektů se zúčastnilo 336 vystavovatelů ze 16 zemí, kteří přivezli spoustu novinek od jízdních kol a komponentů až po modely obytných vozů a karavanů pro příští sezonu.

Největší plochu opět obsadil cyklistický veletrh Bike Brno, který se konal už popatnácté a počtvrté jeho nejlepší exponáty soutěžily o ceny Bike Brno Prestige. Mezinárodní porota ocenila výrobky firem PELL´S (silniční kolo R7 AERO Sram Red), 4EVER (ultralehké karbonové kolo Virus SCANNER XX), ATEX (cyklistický komplet ATEX Neon), Specialized (horské kolo S-WORKS ROUBAIX  SL4), Schindler (horské kolo GHOST CAGUA 6591 E:I), SHOCart (aplikace pro mobilní telefony PHONEMAPS) a Accell Germany (nový systém inteligentního elektronického odpružení Haibike Sleek Team 29˝). Velký zájem byl o testování nových modelů, a to jak v terénním „Outdoor Testu“, tak na testovací dráze pro elektrokola.

SPORT Life byl svátkem sportu ve všech jeho podobách – od sálových sportů a fitness přes zimní sporty až po outdoor. K novinkám patřil Filmový festival zimních sportů nebo potápěčská show. Pavilon B se proměnil v interaktivní sportovní park, kde se lidé mohli potkat s olympioniky a dalšími úspěšnými sportovci a zároveň si sami vyzkoušet různé sportovní a pohybové aktivity.

Největší pavilon P patřil jubilejní desáté výstavě Caravaning Brno s nejnovějšími modely obytných vozů a karavanů, potřebami pro kempování i poradenským doprovodným programem. Řada exponátů hned na místě změnila majitele.

Velmi úspěšný byl premiérový mezinárodní taneční veletrh Dance Life Expo. Od pátečního odpoledne do nedělního večera pavilon E tepal hudbou a tancem ve 35 různých stylech. V osmi sálech na třech podlažích proběhlo 150 workshopů a tanečních lekcí a na pěti pódiích návštěvníci viděli to nejlepší, co současná taneční scéna nabízí. V sobotu zde byl vytvořen nový český rekord v počtu lidí, kteří zatančili pod jednou střechou na společnou choreografii – sešlo se jich neuvěřitelných 614.

Sportovní veletrhy přivítaly dlouhou řadu známých osobností. Přímo v akci se představili zlatý olympionik Jaroslav Kulhavý a čerstvý mistr světa do 23 let Ondřej Cink, kteří coby bikeři změřili síly se silničáři v hodinovém závodě Cofidis silniční kritérium. Přijel také vítěz Tour de France španělský cyklista Óscar Pereiro, několikanásobný vítěz paralympiád Jiří Ježek, držitel ocenění Nejlepší tanečník světa Vladimir Malakhov a mnozí další.

Nejdůležitější akcí odborného doprovodného programu byla dvoudenní mezinárodní Bike konference věnovaná podpoře cyklodopravy, cykloturistiky a zdravého životního stylu.

V průběhu veletrhu se na výstavišti uskutečnily desítky závodů a dalších sportovních akcí, mj. Mistrovství ČR v biketrialu, MEATFLY BIGSHOCK! Freestyle Meeting, běžecký závod MIZUNO podzimní sedmička a finále Českého poháru 2012 v inline bruslení. Tradičně velký zájem byl o doprovodné festivaly KOLEM SVĚTA, CYKLOCESTOVÁNÍ, Mezinárodní festival outdoorových filmů a čtyřdenní program projekcí, besed a přednášek na pódiích pavilonů A1 a F.


Řekli o veletrzích

Leoš Heger, ministr zdravotnictví:
Mám radost, že jsem svou přítomností na Bike konferenci mohl alespoň symbolicky podtrhnout snahu o rozvoj cyklistiky v České republice. Prošel jsem si také pavilon s karavany, kde je spousta technicky zajímavých věcí od mini až po maxi velikosti. Na cyklistické výstavě jsem viděl úžasný rozptyl různých designů a nápadů, který je mnohem větší než v běžném cykloobchodě. Je tady velmi široká nabídka pohybových aktivit, a čím je jich více, tím  více lidí zasahuje, proto jsou takové akce jako sportovní veletrhy potřebné. Veletrh zde má roli inspirátora už tím, že zde lidé vidí všechny technické novinky a trendy, které je mohou nakopnout k vlastní aktivitě.

Libor Petřvalský, ředitel společnosti PELL´S:
Jsme rádi, že jsme získali cenu Bike Brno Prestige s modelem aero dynamického silničního kola, jehož vývoji se věnujeme už deset let. Méně jsme spokojeni s účastí vystavovatelů, protože je evidentní, že veletrh se stal menším. To nás samozřejmě netěší, chceme, aby si zákazník mohl porovnat naši nabídku s kompletní konkurencí, protože se tohoto srovnání nebojíme a chceme se účastnit veletrhu, který bude komplexní přehledově a svým způsobem prestižní. V budoucnu bych rád viděl Bike Brno jako významný veletrh pokud možno s mezinárodním přesahem.

Jan Schindler, výkonný ředitel společnosti Schindler:
Návštěvníky na našem stánku zaujala kola s elektrickým odpružením e:i shock. Jedná se  o naši největší technologickou inovaci. Bereme brněnský veletrh jako podporu prodeje a jsme rádi, že se naše kola líbí, že jsou zákazníci spokojení a že můžeme dále růst.

Pavel Štědrý, SBCU-BG FIT Professor, Specialized Eastern Europe:
Snažili jsme se na naši plochu přivézt velký sortiment kol. Tím, že oslovujeme širokou masu cyklistů až po ryzí profesionály, doufám, že si každý u nás každý našel, co potřeboval. Zájem veřejnosti byl stejný jako v loňském roce a je škoda, že mezi vystavovateli chybělo mnoho našich konkurentů, ať už českých nebo zahraničních. Na našem stánku vzbudila velkou pozornost autogramiáda hvězd Jaroslava Kulhavého a Michala Prokopa. Je samozřejmě lákavé vidět olympijského vítěze. Máme zde i jeho kolo ve zlaté barvě, což je reakce na zlatou  medaili a atrakce číslo jedna.

Michal Stupka, webmaster, společnost SHOCART:
Představili jsme novou aplikaci do mobilních telefonů, pomocí níž si lidé mohou nakupovat cyklistické i turistické mapy a průvodce. Účast návštěvníků byla perfektní, bohužel je patrný menší zájem vystavovatelů oproti minulým ročníkům. Jako vydavatelství jsme spokojení. Vždycky si tady najdeme svoji zákaznickou základnu, náš stánek byl permanentně obsazený.

Alena Fridrichová, jednatelka společnosti ATEX Sportswear:
Nejdůležitější novinkou, se kterou jsme do Brna přišli, jsou neonové barvy cyklistických dresů. Na našem stánku převažovali zájemci o drobnější věci, jako jsou šátky, čelenky, návleky a další doplňky, určitý typ zákazníků si přišel cíleně vybrat a vyzkoušet i dražší oblečení na silniční cyklistiku nebo na zimu, protože my se zabýváme i oblečením pro lyžaře, běžce a biatlonisty, téměř deset let oblékáme i českou reprezentaci. Na hodnocení veletržní účasti je ještě brzy, ale obecně v naší branži hraje čím dál větší význam prodej přes internet. Nedělají se tu takové kontrakty jako dříve, jde spíše o přímý prodej a prezentaci výrobků, které vyrábíme i zakázkově přesně „na míru“. 

Jan Fischer, bývalý premiér a kandidát na prezidenta České republiky:
Přijel jsem se podívat, jak se daří tomuto segmentu na českém trhu a jak se daří vystavovatelům. Osobně mě zajímá trend elektrokol. Myslím si, že elektrokola mají budoucnost a bude jich u nás jezdit čím dál víc. Češi jsou velcí cyklisti, i když samozřejmě ne takoví jako v Holandsku, Dánsku či v jiných rovinatých zemích. Je dobře, že cykloturistika se stala nedílnou součástí turistiky, protože lidé tráví více času v přírodě. Tady na veletrhu každý milovník kol najde, co potřebuje. Jsou tu k vidění  nádherné kousky.

Kateřina Fantová, organizátorka expozice Jihomoravského kraje:
Ve čtvrtek a v pátek byla návštěvnost slabá, ale pavilon B není komerční a přišly sem školy, pro které jsme připravili různé turnaje. O víkendu už bylo lidí dost, největší zájem byl o setkání s olympioniky a autogramiády, třeba hráčů Komety. Lidé si mohli zahrát košíkovou s Ivou Večeřovou, badminton s Petrem Koukalem, zaskákat trojskok s Šárkou Kašpárkovou, zájem byl také o judo, gymnastiku a další sporty. Máme jen pozitivní ohlasy a celkově jsme s účastí spokojeni.

Jan Kodeš, marketingový manažer společnosti Snowboard Zezula:
Letošní prezentace na veletrhu SPORT Life pro nás byla přínosem. Návštěvnickou účast obohatil zejména nový taneční veletrh Dance Life Expo, který nám přinesl spoustu nových potenciálních zákazníků, takže tuto novinku hodnotíme velice pozitivně.

Petr Boržik, majitel společnosti BOBR thermowear:
Za dobu, co jezdíme na SPORT Life, se veletrh hodně změnil a také my jsme se přizpůsobili našim zákazníkům. Dříve to byl spíše veletrh turistický, dnes je tu hodně bikerů, a tak jsme museli začít vyrábět ponožky i pro úplně jinou cílovou skupinu. Oproti minulosti k nám jezdí méně obchodníků, ale na druhé straně je dobré potkat se s koncovými zákazníky, protože ti se vracejí a dávají nám zpětnou vazbu o našich výrobcích. Tanečníci jsou nádherným zpestřením veletrhu, dělají tu dobrou atmosféru a myslím si, že přilákali hodně lidí. Sportovní veletrh – to má být hlavně život a pohoda.

Ivor Sekanina, zástupce společnosti HUDY sport:
V jedné části našeho stánku prezentujeme novinky sítě obchodů HUDY sport na zimní sezónu, a to jak z outdoorového oblečení, tak z horolezeckého materiálu, a v druhé části představujeme značku a materiál Goretex, z něhož je vyrobeno špičkové outdoorové oblečení, které máme v našem sortimentu. Návštěvnická účast byla hlavně v sobotu velmi dobrá, stánek byl plný, takže hodnocení je pozitivní.

Jaroslav Soukup, bronzový medailista z MS v biatlonu 2012:
Přijel jsem na veletrh představit biatlon jako zimní sport, který je zajímavý tím, že je složen ze dvou disciplín, a pozvat návštěvníky na únorové Mistrovství světa v biatlonu do Nového Města na Moravě. Dění v hale B se mi moc líbí, je to opravdu SPORT Life – prezentuje se tu hodně různých sportů a všude se pohybuje hodně dětí.

Heinrich Vik, spolumajitel společnosti Caravan Metropol:
Každá výstava je důležitá a podzimní výstavy mají své opodstatnění už tím, že lidem zbývá dost času na rozhodování a výběr obytného vozu nebo karavanu přesně podle jejich vkusu. Návštěvnost je letos o něco nižší, možná je počasí až moc krásné a lidé si ještě užívají babího léta. Ale zato k nám přicházejí většinou vážní zájemci. Nákup auta nebo karavanu bývá dlouhodobější záležitost, lidé se nerozhodují hned na výstavě, ale ze zkušeností víme, že prezentace v Brně doznívá z obchodního hlediska hodně dlouho.

Patrik Burian, jednatel společnosti Burimex:
Jsme tady poprvé s anglickými obytnými vozy a karavany, které konkurenci předčí nádherným designem, nadstandardní výbavou a zajímavou cenou. Hodně lidí je z nich nadšených, ale výsledky uvidíme až po výstavě. Prodáváme také příslušenství pro karavany a kempinkové vybavení, o které je velký zájem, takže zatím mám z prezentace dobrý pocit.

Pavel Myslil, společnost J.M. Trade:
Návštěvnost je opticky nižší, ale chodí lidé, kteří vědí, proč jsou tady a co chtějí vidět. Máme tak čas věnovat se opravdovým zákazníkům, což je příjemné. Zájemců o obytná auta, a to i vážných, letos přišlo dost. Podepsali jsme i pár objednávek.

Michal Hruška, výrobce prvního českého minikaravanu:
O naši novinku je velký zájem, přesně jak jsem očekával. Odvezu si z výstavy několik desítek kontaktů na lidi, kteří chtějí řešit konkrétní modelovou úpravu svého minikaravanu. S účastí jsme spokojen, splnila moje očekávání, a teď nás čeká opravdu hodně práce.

Vlastimil Harapes, legenda českého baletu:
Na tanečním veletrhu mě mile překvapil počet lidí. Měl jsem tu dva kurzy, jeden pro dospělé a druhý pro děti, a o oba byl velký zájem. Strávil jsem v Brně dva velmi příjemné dny, potkal jsem se tady se spoustou kolegů z branže a celé to završila úspěšná autogramiáda, kde jsem podepsal stovky fotek. Jsem maximálně spokojen jak s atmosférou, tak s organizací veletrhu a už se těším na příští ročník.

Yemi A.D., tanečník a choreograf:
Na Dance Life Expo se mi hrozně líbí. Přišlo sem hodně lidí a byla tady k vidění spousta žánrů, což mě baví, protože se lidé potkávají mezi sebou. Tanečníci standardních tanců, streetdanceři a baleťáci k sobě jinak mají hodně daleko, ale tento víkend byli všichni pod jednou střechou. My jsme sem přivezli asi dvacet lidí a snažili jsme se obsáhnout skutečně maximum, abychom měli co nejširší prezentaci. Myslím si, že příští ročník bude ještě o něco lepší.


Příští ročník veletrhů SPORT Life, Bike Brno, Caravaning Brno a Dance Life Expo se uskuteční v listopadu 2013.

Mohlo by vás zajímat

Bike Brno 2012

Partneři veletrhu

 

Fotogalerie - Bike Brno

Video - Bike Brno

Současně také

SPORT Life
7. - 10.11.2013

Caravaning Brno
7. - 10.11.2013

Dance Life Expo
8. - 10.11.2013

GAUDEAMUS
5. - 8. 11. 2013

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště