Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Bike Brno
4.-7.10. 2012

Mezinárodní cyklistický veletrh

Jiří Ježek: Mám kolem sebe úžasné lidi, pro které mne baví vítězit

 

Cyklista Jiří Ježek se čtyřikrát zúčastnil paralympijských her. Ze Sydney, Athén, Pekingu a Londýna si přivezl jedenáct medailí, z toho šest zlatých. V Londýně zlatě zazářil v časovce, stříbrnou medaili vybojoval ve stíhacím závodě na čtyři kilometry. „Pro každého sportovce je hezké, když se kolem něj vystřídají tři generace závodníků a pořád vyhrává,“ smál se včera při rozhovoru na pódiu veletržního pavilonu F, kam byl organizátory veletrhu BIKE BRNO pozván jako jeden z významných hostů.

O motivaci k závodění i vyhrávání má Jiří Ježek jasno. „Mám kolem sebe úžasné lidi, pro které mne baví vítězit,“ řekl včera s tím, mezi ně počítá sponzory, fanoušky i přátele. Například do Londýna doprovázela Jiřího Ježka asi padesátičlenná skupina kamarádů a rodinných příslušníků, kteří ho přijeli podpořit na cyklistický velodrom. Slova chvály směřovala také k trenérovi Viktorovi Zapletalovi. „Mám stejného trenéra jako Jaroslav Kulhavý. Jarda pro něj vyhrál zlatou, a tím i mně nasadil laťku vysoko.“

Paralympiáda je podle Jiřího Ježka, stejně jako olympiáda, výjimečnou událostí s krásnou atmosférou, jenž láká k televizním obrazovkám i diváky, které obvykle sport moc nezajímá. „Je škoda, že Český paralympijský výbor nevěnoval větší pozornost propagaci paralympijských her, tak jako tomu bylo v jiných zemích,“ řekl s tím, že pro londýnské organizátory byly obě sportovní události naprosto rovnocenné. „I medaile jsou úplně totožné, jen na těch paralympijských jsou navíc informace v Braillově písmu,“ říká Jiří Ježek.

Na brněnském veletrhu si s profesionály zajede silniční kritérium a ještě jednou bude besedovat při setkání zlatých olympioniků. Je velmi pravděpodobné, že ani poté kolo neodloží. „Snažím se denně jezdit dvě hodiny. Chtěl bych také dopsat knížku a pomalu začít znovu trénovat,“ uvedl. Zda bude olympiáda v Riu jeho pátou, tak úplně nevyloučil. „Za dva roky se uvidí,“ naznačil s tím, že rozhodne aktuální kondice a zdraví.

Mohlo by vás zajímat

Bike Brno 2012

Partneři veletrhu

 

Fotogalerie - Bike Brno

Video - Bike Brno

Současně také

SPORT Life
7. - 10.11.2013

Caravaning Brno
7. - 10.11.2013

Dance Life Expo
8. - 10.11.2013

GAUDEAMUS
5. - 8. 11. 2013

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště