Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Bike Brno
4.-7.10. 2012

Mezinárodní cyklistický veletrh

ATEX: Největší novinkou u cyklistických dresů jsou neonové barvy

 

Každý cyklista by měl být na silnici dobře vidět a pomáhá mu v tom čím dál častěji výběr oblečení. Brněnská společnost ATEX podpořila bezpečnost cyklistů na silnici neonovými barvami kalhot a dresů, které vyrábí z velice jemného úpletu. Za komplet ATEX Neon získala ocenění BIKE BRNO PRESTIGE.

„Náš výrobek je zajímavý tiskem v neonových barvách, což dnes cyklisté požadují kvůli bezpečnosti na silnici,“ říká Alena Fridrichová, jednatelka společnosti ATEX, která tráví víkend na veletržním stánku. Na stole leží barevný vzorník, kterému vévodí výrazná žlutá, zelená i růžová, na figurínách v popředí září oceněný komplet. „Tento dres je určený na silniční cyklistiku, v podpaží a na bocích má dýchací díly a vzadu je ozdoben reflexními prvky. Kalhoty mají speciální, anatomicky tvarovanou antibakteriální vystýlku. V délce u nohou je speciální  guma s potiskem opatřená silikonovými prvky,“ vyjmenovává některé speciální vlastnosti oblečení Alena Fridrichová s tím, že na stánku ATEX nabízí nejen vybavení pro cyklisty, ale i pro další sportovce.

Mezi veletržními návštěvníky zatím převažují zájemci o drobnější věci, jako jsou šátky, čelenky, návleky na nohy, na boty, nákoleníky, rukávky a další doplňky. „Určitý typ zákazníků si přišel cíleně vybrat a vyzkoušet i dražší oblečení na silniční cyklistiku nebo na zimu, protože my se zabýváme i oblečením pro běžkaře a biatlonisty. Téměř deset let  oblékáme českou, slovenskou i běloruskou reprezentaci v biatlonu a kromě toho u nás v republice i hodně oddílů biatlonu či běžeckého lyžování. Tím, že nám vrcholoví sportovci oblečení i testují, máme od nich zpětnou vazbu a připomínky, co chtějí zlepšit. Proto si myslím, že  naše výrobky opravdu odpovídají požadavkům světových špičkových závodníků,“ dodává Alena Fridrichová.

Vyrobit kombinézu pro vrcholového sportovce však může být i půlroční proces. Úplně na začátku musí vzniknout poutavý grafický návrh. Ten se z počítače přenese díky sublimační technologii na papír a poté na látku, pak se každý díl musí ručně obstříhat, nalepí se na něj různé reflexní prvky, přidají se elastické, protiskluzové tisky na lokty nebo na bicepsy, pak se  vše sešije, vyžehlí a zabalí. „Je v tom spousta ruční práce, protože když oblékáme reprezentanty, tak každý závodník má své individuální míry a také přání, aby například dresy a kalhoty neklouzaly. Takže je tam spousta vychytávek. Šijeme nejen kombinézy, ale i převlékací kalhoty, bundy či vesty,“ vysvětluje Alena Fridrichová. Do hry vstupují také loga sponzorů, kterými je oblečení obvykle opatřeno. „Hodně nás živí práce na zakázku,“ říká jednatelka společnosti s tím, že právě schopnost vyrobit jednotlivé kusy na míru v požadované kvalitě klienti oceňují.

Mohlo by vás zajímat

Bike Brno 2012

Partneři veletrhu

 

Fotogalerie - Bike Brno

Video - Bike Brno

Současně také

SPORT Life
7. - 10.11.2013

Caravaning Brno
7. - 10.11.2013

Dance Life Expo
8. - 10.11.2013

GAUDEAMUS
5. - 8. 11. 2013

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště