Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Bike Brno
10.-13.11. 2011

Mezinárodní cyklistický veletrh

Tchajwanští výrobci se zajímali o spolupráci ve střední Evropě

 

Účast řady tchajwanských firem na mezinárodním cyklistickém veletrhu BIKE BRNO svědčí o vzrůstajícím zájmu asijských výrobců o spolupráci. Tchajwanští vystavovatelé z Tchajwanské asociace exportérů jízdních kol se proto dnes sešli se zástupci dvou středoevropských asociací výrobců jízdních kol a komponent v České republice a v Polsku.

„Cílem tohoto setkání je, aby si účastníci vyměnili vizitky a kontakty , aby se poznali a zjistili možnosti spolupráce. Většina z tchajwanských firem, které přijely do Brna, vyrábí komponenty, a právě v této oblasti vidí příležitost, v dodávání komponent do výroby, do montážních linek a podobně,“ říká Jan Kuběna,  manažer sportovních veletrhů, který v úvodu dvacítku hostů přivítal a představil představitele obou asociací z české a polské strany.

Asociace výrobců jízdních kol a komponent v České republice a v Polsku jsou poměrně mladé organizace, které existují v obou zemích necelé dva roky a vznikly s cílem systematicky pečovat o existenci, prosperitu a rozvoj cyklistického průmyslu. „Jedním z naších cílů je, aby více Poláků jezdilo na kole i ve městech. Rozvoj městské cyklistiky může přinést i další rozvoj obchodu v našem odvětví,“ řekl mimo jiné v úvodu setkání Miłosz Kedracki, zástupce polské asociace.

Fotogalerie - Bike Brno

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště