Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Bike Brno
10.-13.11. 2011

Mezinárodní cyklistický veletrh

Jaroslav Kulhavý Králem cyklistiky 2011

Když se dvě hodiny před slavnostním vyhlášením ankety o Krále cyklistiky roku 2011 objevil Jaroslav Kulhavý v tiskovém středisku BVV, bylo zřejmé, že džíny brzy vymění za oblek. Na místě přítomným novinářům prozradil, že pro případ převzetí královského postu nemá připravenou žádnou slavnostní řeč a že volných dní má v tomto podzimním období náš nejlepší biker pramálo.

Výsledky Krále cyklistiky, vyhlášené na slavnostním veletržním večeru, ukázaly, že Jaroslav Kulhavý dosáhl na královský titul s velkým náskokem. Výborná sezóna, završená titulem mistra světa, a 366 bodů mu v anketě zajistilo prvenství, druhý s 185 body skončil cyklokrosař Zdeněk Štybar a třetí silničář Roman Kreuziger. V celkovém pořadí se do anketní desítky probojovali ještě Michal Prokop (MTB, MBX), Jiří Ježek (handicapovaní), František Sisr (dráha), Petr Skoták a Pavel Šmíd (kolová), Nikola Lebánková (krasojízda), Leopold König (silnice) a se shodným počtem bodů pro desátou příčku Milan Kadlec (dráha), Petr Benčík (silnice), Arnošt Pokorný (krasojízda), David Vondráček (handicapovaní), Kateřina Nash (MTB, cyklokros) a František Raboň (silnice).

Plány Krále cyklistiky 2011 Jaroslava Kulhavého pro příští rok směřují hlavně k přípravě a účasti na olympiádě. Ta je prioritou, přestože by rád  absolvoval i všechny závody světového poháru. První závod začíná v březnu v Jihoafrické republice. Rozhodnutí však bude vždy záviset na aktuální situaci, zdraví atd. O svém působení v týmu Specialized Racing hovoří Jaroslav Kulhavý optimisticky. „Z týmu mám perfektní pocit a byla to ta nejlepší volba, jakou jsem mohl udělat. Jsem rád, že tým pracuje pro závodníky, že to tak funguje.“

Fotogalerie - Bike Brno

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště