Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Bike Brno
10.-13.11. 2011

Mezinárodní cyklistický veletrh

BIKE BRNO PRESTIGE: šest cen pro nejlepší exponáty

 

Celkem 27 exponátů bylo přihlášeno do letošní soutěže BIKE BRNO PRESTIGE, šest z nich bylo vybráno a dnes dopoledne oceněno. Zástupci jednotlivých firem převzali ocenění na veletržním mole v pavilonu F z rukou Norberta Schmidta, obchodního náměstka generálního ředitele společnosti Veletrhy Brno, a Karla Stárka, hlavního organizátora mezinárodního cyklistického veletrhu BIKE BRNO.


První ocenění BIKE BRNO PRESTIGE za nejlepší český výrobek putovalo do firmy PELL´S. Ocenění získala společnost za horské závodní kolo PELL´S SEVEN 29 X O. „Tuto kategorii jsme vyhráli celkem po čtvrté a velmi si toho vážím, i vzhledem k tomu, že se složení mezinárodní poroty mění,“ uvedl dnes Libor Petřvalský, majitel firmy PELL´S, který také krátce na molu hovořil o soutěžním výrobku i historii firmy, která vedla od distribuce amerických značek kol přes výrobu komponentů až po vývoj materiálů, vlastní design jízdních kol a jejich výrobu. Jak naznačil, oceněný exponát je součástí velké veletržní kolekce, v níž je k vidění 85 jízdních kol různých typů.

Za nejlepší design jízdního kola byl oceněn výrobce a vystavovatel Derby Cycle Werke GmbH. Jeho FOCUS RAVEN 29“1.0. potěšil obchodního manažera Patrika Trojana, který si pro cenu stačil doběhnout na poslední chvíli ze stánku a v následném komentáři horské kolo i stručně představil. V pořadí třetí ocenění BIKE BRNO PRESTIGE bylo uděleno za nejlepší design komponentů, příslušenství a doplňků exponátu Yepp Maxi, dětské sedačce výrobce GMG bv, a bylo předáno Zuzaně Dinkové – Gašparovičové, která firmu na veletrhu v Brně zastupuje.

Mezinárodní porota se rozhodla ohodnotit také vyváženost výrobku z pohledu designu, kvality a ceny. V této kategorii nejvíce zaujaly dva exponáty - jízdní kolo GIANT XTC COMPOSITE 29ER 0 výrobce GIANT / Giant Manufacturing Co. Ltd a vystavovatele Progress Cycle, a.s. a cyklistická helma GIRO AEON společnosti GIRO. Slavnostní veletržní nadílku zakončila šestá, otevřená kategorie, která přinesla radost výrobci Haibike, vystavovateli Accell Germany GmbH a především ocenění exponátu Hai eQ Xduro FS RX.

Přehled všech přihlášených exponátů naleznete zde.

Fotogalerie - Bike Brno

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště