Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Agra pojišťovna: Nově pojistíme vichřici i záplavu

 

Zemědělce nelze umístit do jedné škatulky, každý má jiné potřeby a starosti. Agra pojišťovna si tuto skutečnost plně uvědomuje, proto neustále rozšiřuje svoji nabídku, aby „své pojištění“ nalezli i ti, kdo dosud marně hledali.

Pojistný produkt Agrar Speciál vznikl na základě poptávky samotných zemědělců po pojištění proti rizikům vichřice a zaplavení. Základ tvoří i nadále pojištění proti krupobití a požáru, vedle nejběžněji pěstovaných plodin – obilovin, olejnin, luskovin a kukuřice, jej lze sjednat volitelně i pro další skupiny plodin. Možné je zvolit i nulovou spoluúčast pro riziko krupobití. Záleží na rozhodnutí klienta.

Formou stavebnice je pak možné základní pojištění rozšiřovat u vybraných skupin plodin o další pojistná nebezpečí, mezi něž se řadí poškození mrazem, požerky slimáků a zcela nově též vichřice a záplava. Pro tuto variantu pojištění si zemědělec vybere pouze tu skupinu plodin, u níž je v jeho případě ohrožení vichřicí nebo záplavou významné.



V případě poškození porostu do 15. května hradí Agra pojišťovna náklady vynaložené na zasetí zničené plodiny. Po osetí pozemku náhradní plodinou obdrží pojištěný zemědělec plnění ve výši 20% pojištěného výtěžku plodiny, nejvýše však 4200,- Kč/ha. U škod způsobených krupobitím, požárem, záplavou a vichřicí od 16. května hradí pojistitel ztrátu na výnosu.

Agra pojišťovna, přední specializovaný zemědělský pojistitel ve střední Evropě, je pravidelným vystavovatelem veletrhu TECHAGRO a nebude tomu jinak ani v roce letošním. Více informací získáte přímo na stánku, kde se bude prezentovat celá paleta pojistných produktů zahrnující pojištění zemědělských plodin proti škodám způsobeným krupobitím, mrazem a dalšími riziky a pojištění hospodářských zvířat proti rizikům nákazy, otravy až po jednotlivé škody na plemenných zvířatech.

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště