Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Agra pojišťovna: Nově pojistíme vichřici i záplavu

 

Zemědělce nelze umístit do jedné škatulky, každý má jiné potřeby a starosti. Agra pojišťovna si tuto skutečnost plně uvědomuje, proto neustále rozšiřuje svoji nabídku, aby „své pojištění“ nalezli i ti, kdo dosud marně hledali.

Pojistný produkt Agrar Speciál vznikl na základě poptávky samotných zemědělců po pojištění proti rizikům vichřice a zaplavení. Základ tvoří i nadále pojištění proti krupobití a požáru, vedle nejběžněji pěstovaných plodin – obilovin, olejnin, luskovin a kukuřice, jej lze sjednat volitelně i pro další skupiny plodin. Možné je zvolit i nulovou spoluúčast pro riziko krupobití. Záleží na rozhodnutí klienta.

Formou stavebnice je pak možné základní pojištění rozšiřovat u vybraných skupin plodin o další pojistná nebezpečí, mezi něž se řadí poškození mrazem, požerky slimáků a zcela nově též vichřice a záplava. Pro tuto variantu pojištění si zemědělec vybere pouze tu skupinu plodin, u níž je v jeho případě ohrožení vichřicí nebo záplavou významné.V případě poškození porostu do 15. května hradí Agra pojišťovna náklady vynaložené na zasetí zničené plodiny. Po osetí pozemku náhradní plodinou obdrží pojištěný zemědělec plnění ve výši 20% pojištěného výtěžku plodiny, nejvýše však 4200,- Kč/ha. U škod způsobených krupobitím, požárem, záplavou a vichřicí od 16. května hradí pojistitel ztrátu na výnosu.

Agra pojišťovna, přední specializovaný zemědělský pojistitel ve střední Evropě, je pravidelným vystavovatelem veletrhu TECHAGRO a nebude tomu jinak ani v roce letošním. Více informací získáte přímo na stánku, kde se bude prezentovat celá paleta pojistných produktů zahrnující pojištění zemědělských plodin proti škodám způsobeným krupobitím, mrazem a dalšími riziky a pojištění hospodářských zvířat proti rizikům nákazy, otravy až po jednotlivé škody na plemenných zvířatech.

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště