Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ADW AGRO, a.s.

 

Úplně horkou novinkou v oblasti výživy zvířat, která je přihlášena do soutěže o cenu Grand Prix Animal Vetex 2012, je produkt vyráběný firmou ADW AGRO, a.s. z Vysočiny s názvem ENSTAR PERFORMER 16. Dalším přihlášeným exponátem je produkt ENSTAR PERFORMER 13. Oba tyto výrobky jsou součástí produktové řady ENSTAR PERFORMER určené pro přežvýkavce s plně rozvinutými předžaludky. Jedná se o hydrotermicky upravené zrniny obohacené dusíkatými látkami, které jsou originální a nedílnou součástí výživy skotu. 
Svoji originalitu si získaly svým jedinečným výrobním postupem chráněným užitným vzorem,  který je jediný v Evropě. 

ENSTAR PERFORMER 16 na bázi pšenice a ENSTAR PERFORMER 13 na bázi kukuřice, díky hydrotermickému způsobu zpracování, ztrácí některé typické vlastnosti jadrného krmiva, vzhledem ke své struktuře a velikosti částic, a přesouvají se do skupiny krmiv přechodových. Tento způsob zpracování zhodnocuje využití škrobů zrnin, u pšenice zpomaluje a u kukuřice zpřístupňuje a zrychluje jejich rozpustnost. Dalším přínosem je plynulé zásobení dusíkatých látek v celém trávícím traktu. V bachoru zajišťuje tvorbu mikrobiálního proteinu a by-passový dusík přenáší do tenkého střeva. Doplněním zrnin o dusíkaté látky zvyšuje optimální využití a stravitelnost živin.  Zařazením produktů ENSTAR do krmné dávky pro dojnice  lze docílit celkového zefektivnění produkce. Zvyšuje užitkovost o 1,1 až 2 litry denně, ziskovost o 0,20-0,40 Kč/litr. Pozitivně ovlivňuje bachorové pH, obsah mléčných složek, reprodukci a celkový zdravotní stav.

Účinky produktů ENSTAR PERFORMER byly ověřeny ve Výzkumném ústavu živočišnej výroby v Nitře, provozními pokusy i v běžné chovatelské praxi.

Přihlášené exponáty můžete shlédnout na stánku firmy ADW v pavilonu A2 při příležitosti veletrhu Tech Agro ve dnech 31. 3. – 4. 4. 2012 v Brně.

www.adw.cz

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště