Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Šampionáty a přehlídky zvířat

 

Na programu je i šampionát holštýnského skotu, toto černostrakaté plemeno se chová výhradně na mléčnou užitkovost. Druhým zástupcem mléčných plemen v Brně bude Český strakatý skot.

Český strakatý skot je původním plemenem, které se vyskytovalo na území České republiky. Je součástí celosvětové populace strakatých plemen shodného fylogenetického původu. Je to plemeno rozšířené na všech kontinentech světa zejména pro svoje vynikající vlastnosti a široké využití. Na celkových stavech skotu v ČR se podílí v současné době přibližně jednou polovinou. Chovný cíl plemene je zaměřen na vysokou a hospodárnou produkci kvalitního mléka s velkým procentickým obsahem složek. Ale rovněž produkce vynikajícího hovězího masa je nezanedbatelnou součástí vlastností plemene.

Návštěvníci Techagra si budou moci prohlédnout všechny vystavené špičkové plemenice. V neděli se mohou zúčastnit soutěžní přehlídky českého strakatého skotu v předvadišti pavilonu H, kde bude vyhlášena nejlepší kráva výstavy a také kráva s nejlepším vemenem. Pro soutěživé typy návštěvníků bude připravena soutěž v odhadu živé hmotnosti jedné z vystavených krav. A pro příznivce dobrého hovězího připravujeme ochutnávku hovězího steaku z jalovice českého strakatého plemene.

Masný skot představí Svaz chovatelů masného skotu, do Brna přiveze většinu z jednadvaceti plemen chovaných v naší zemi. Mezi plemena, která patří z hlediska chovu v České republice k nejmladším se řadí například parthenaise či aubrac. Obě pochází z Francie a jejich stavy v jejich domovině stoupají. I v České republice se zájem o jejich chov rychle zvyšuje, a tak si určitě zaslouží, aby jim byl dán prostor i na připravované výstavě.

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště