Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Miniaturní koníci si vás získají na první pohled

 

Klub chovatelů miniaturnich koní sdružuje chovatele i příznivce Mini horses, vede plemenou knihu jako uznané chovatelské sdružení pod ASCHK. Pořádá výstavy, licentace a svody miniaturních koní. Zajišťuje propagaci plemene a odborné vzdělávání svých členů. Přináší informace, zajímavosti svým příznivcům i široké veřejnosti.
V roce 2012 uspořádá tři klubové výstavy, spolupořádá výstavu na Moravě, licentaci a několik vzdělávacích seminářů pro své členy i chovatelskou veřejnost.

V klubu se sdružují chovatelé různých plemen miniaturních koní zapsaných v plemenné knize  minihorse. První koně plemene Mini horse, k  nám byli importováni kolem roku 2000 a pocházeli buď přímo z USA nebo z britských ostrovů. Postupně k prvním jedincům přibyli další koně importovaní převážně z Holandska nebo Německa.
Tak, jak narůstal počet koní, rozrůstal se i okruh jejich majitelů a chovatelů.

Jednotlivá plemena se od sebe odlišují tělesnou stavbou i konstitucí, ale stále více dochází k zušlechťování směřující k dosažení ideálu standartu, kterým je reálná zmenšenina jezdeckého koně.

Miniaturní koně nejsou jen chlupaté koule s funkcí sekačky trávníku.

Pro svoji velikost nejsou vhodní jako jezdečtí koně, ale jinak ve všech směrech mohou velké koně nahradit .

Vynikají přátelskou povahou a jsou vhodní i jako první kůň pro dítě. Jsou nelekaví a velmi ochotní k tahu. Bez problémů uvezou více jak dvojnásobek své hmotnosti a v klusu stačí velkým koním. Velmi rádi překonávají překážky, v zahraničí jsou velmi populární parkurové soutěže, které se od klasických liší pouze tím, že koník je veden. Dokáží podávat neuvěřitelné výkony zvedající diváky ze sedadel.

Minihorses  pomáhají při hipoterapii, mohou vykonávat funkci vodícího psa pro slepce, a v neposlední řadě, mohou být  nezastupitelným kamarádem a  společníkem.

www.clubminihorses.cz

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště